Домен продаётся. Связаться с владельцем

Як вибрати пральну машину?

Пральна машина-автомат, це, за статистикою, один з перших з побутових приладів, які купує кожна сім’я. Це пояснюється не лише життєвою необхідністю пральної машини у кожному домашньому господарстві, а й тим фактом, що радянська промисловість практично не випускала пральних машин-автоматів. Тому, якщо хоч якийсь холодильник є в кожній квартирі, і замінювати його, доки він працює, не завжди є потреба, то пральна машина для багатьох людей все ще є новим та незнайомим агрегатом

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на пральнi машини

Пральна машина-автомат може з мінімальним втручанням людини замочувати, прати, полоскати, віджимати, відбілювати, підсинювати, підкрохмалювати, виварювати (при 95°С) білизну з різних типів тканин.

Якщо ініціаторами щодо покупки пральної машини, як правило, є жінки, то рішення щодо вибору конкретної моделі повинно бути спільним - надто багато технічних характеристик та вимог слід врахувати, щоб вибір пральної машини був оптимальним за якістю та ціною. Не слід купувати пральну машину, не врахувавши її розміри, та вимоги до споживання електрики та води.

З чого ж слід починати покупку пральної машини? Перш за все слід обдумати місце, де вона може бути встановлена. При цьому слід врахувати, що пральна машина вимагає підведення:

- електричного струму,
- холодної (іноді ще й гарячої) води
- випуску в каналізацію.

Виходячи з цих критеріїв традиційне місце для пральної машини в квартирі - ванна кімната. Але, нажаль, проекти більшості квартир, побудованих до 90-х років, не враховували можливість появи пральних машин в цьому місці квартири. У деяких ванних кімнатах пральну машину встановити неможливо у принципі, а в інших - лише після певного переобладнання. Окрім того, радянськими стандартами заборонялось встановлення у ванних кімнатах розеток. Тому продумайте також, звідки здійснюватиметься постачання струму.

Виходячи з цього, при виборі місця під пралку слід порадитись зі спеціалістом-сантехніком, а її встановлення краще здійснювати одночасно з ремонтом ванної кімнати. При цьому слід пам'ятати, що окрім пральних машин стандартного розміру (ширина - 60 см., глибина - 60 см., висота - 85 см.) існують пральні машини спеціальних розмірів. Наприклад, якщо у ванній кімнаті пральна машина глибиною 60 см. перекриває прохід, то пралка глибиною 40 см., чи навіть менше, запросто вміщається у відведений простір (не забудьте про необхідність місця для вільного відкривання люку!).

Якщо ж пральна машина вставляється у нішу, де неможливо проводити фронтальне завантаження білизни через люк, то слід звернути увагу на пральну машину з вертикальним завантаженням. Стандартні габарити таких машин: ширина - 45 см., глибина - 60 см., висота - 85 см. дозволяють встановити її в нішу. Окрім того, пральні машини з вертикальним завантаженням часто мають коліщатка та "парковочну" педаль. Такі пральні машини можна на час прання підвозити до місця прання, приєднувати до водопроводу, відводячи зливну воду до умивальника, ванни чи унітазу, а по закінченні прання "припарковувати" у відведене для зберігання місце. Порада: врахуйте, що пральна машина з причини конструктивних вимог має велику вагу, а коліщатка пластикові. Якщо таку пральну машину катати по паркету - можете з ним відразу попрощатися. Зважте також на те, що пральна машина з вертикальним завантаженням завжди коштує трохи дорожче за аналогічну машину з фронтальним завантаженням. Це пов'язано з тим, що у "вертикалках", як правило, вісь кріпиться на двох амортизаторах, а у "фронталках" - на одному. Два амортизатори - більш надійна система, але дорожча.

Інше місце для встановлення пральної машини - кухня. На нашу думку, це найкраще місце у квартирі. По-перше, у кухні завжди наявні усі необхідні комунікації. По-друге, на кухні набагато більше місця для проведення процедури завантаження/розвантаження білизни. По-третє, кухня часто розміщена у віддаленій від спальні частині квартири, тому шум від пралки не заважатиме відпочивати членам сім'ї. Оптимально встановити на кухні пральну машину, вбудовану в кухонні меблі. Така пральна машина закривається дверцятами та виглядає як звичайна шафка. При цьому ні члени сім'ї, ні гості не бачитимуть, якого кольору білизна у Вас там полощеться. Але, якщо немає бажання замовляти нову кухню, або є обмеження в коштах (пральна машина, що вбудовується, коштує в 1.5-2 рази дорожче, ніж звичайна з тими ж характеристиками, можна встановити на кухні звичайну пральну машину розміром 60 на 60 см. Для цього слід домовитися з господинею, з якою шафкою шириною 60 см. вона готова розпрощатися. Після демонтажу цієї шафи на її місце встановлюється пральна машина. Стандартна висота пралки 85 см. та можливість регулювання висоти ніжок дозволяє встановити її на рівні сусідніх шафок чи плити, і використовувати з певною обережністю як робочу поверхню. Якщо у Вас на кухні усі шафки знаходяться під єдиною стільницею, то у пралки слід зняти верхню кришку, вона стане нижча на декілька сантиметрів та з легкістю вставиться під стільницю. Увага! При покупці поцікавтеся, чи може бути проведена операція демонтажу кришки, тобто, чи дозволяє пралка таке "підвбудовування".

Пральна машина з фронтальним завантаженням


У своїй практиці нам також доводилося зустрічатись з екзотичними методами встановлення пральних машин. Іноземні співробітники сервісів, за їх словами, стикаються з такими випадками лише на території СНД. Мабуть, це пов'язано з надлишком у нашому суспільстві людей з інженерною освітою та високим інтелектуальним потенціалом. Пралки встановлюють: на балконах та лоджіях, в коридорах та комірчинах, підвішують на консолі над унітазом чи над ванною. Був також випадок, коли пральну машину глибиною 34 см. встановили в перегородку між туалетом та ванною кімнатою. Враховуючи товщину стіни з керамічною плиткою - 12 см., пралка стирчала на 12 см. у ванну та на стільки ж - у туалет, практично нікому не заважаючи. При цьому вода підводилася з туалету, зливалася через зливний шланг в унітаз, а завантаження білизни здійснювалось з ванної кімнати через люк.

Фантазія - це добре. Слід лише пам'ятати про те, що пралка важить достатньо, щоб вбити чи покалічити у випадку падіння внаслідок вібрації, температура води під час прання досягає 95°С (неприємний душ!), а у випадку витікання води з пральної машини виливається цілком достатня її кількість, щоб протікло на декілька поверхів нижче. І якщо Ваша пралка встановлена над гардеробною кімнатою сусіда знизу, доведеться купувати йому новий гардероб.

Ще декілька порад.

Запитуйте у продавців про вимоги до електропостачання. Пральна машина-автомат є потужним електроприладом, оскільки оснащена двигуном та нагрівачем води. Тому існують спеціальні вимоги до електропроводки та місця підключення (розетки). У квартирах, оснащених електроплитами, усі ці проблеми вирішуються простіше. У квартирах з газовими плитами, особливо побудованих досить давно, лічильники, "пробки" (автомати) та електропроводка не розраховані на подібне навантаження (до 40А). Окрім того, у більшості старих будинків до квартир не підводилося заземлення. Тому, якщо не хочете залишитися без світла, або навіть загинути внаслідок враження електричним струмом, проконсультуйтеся з електриком. Можливо, потрібно буде замінити електричний лічильник та провести окрему проводку для пралки. Також попереджуємо, що фірмові сервісні центри можуть (взагалі-то повинні!) відмовитися від підключення Вашої пральної машини, якщо розетка не має заземлення. Також у випадку поломки машини під час гарантійного терміну експлуатації сервісний центр майже напевне звинуватить у виході з ладу електронних блоків пральної машини відсутність того ж самого заземлення. У гарантії Вам буде відмовлено, а електроніка коштує дуже дорого.

Дещо про функції пральних машин та терміни, які слід розуміти, щоб не "зав'янути" від кількості іноземних слів, що сипатимуться з вуст продавця у магазині.

По-перше, слід знати, що існують пральні, сушильні та прально-сушильні машини.
- пральні машини - перуть, полощуть та віджимають білизну
- сушильні машини - віджимають та сушать білизну
- прально-сушильні машини - перуть, полощуть, віджимають та сушать білизну

Здавалося б, що слід зупинити свій вибір на останньому типі машин. Але, не все так просто. Справа в тому, що форма барабану, програми, та інші характеристики у пральній машині спеціально сконструйовані для прання, а у сушильній - для сушіння. Щодо прально-сушильної машини, то вона і не зовсім пральна, і не зовсім сушильна. При покупці прально-сушильної (гібридної) машини замість покупки двох окремих машин - пральної та сушильної, ви економите гроші та місце, але програєте у якості прання та сушки.

Пральна машина з вертикальним завантаженням


Окрім того, якщо пральна машина пере біля 5 кг. білизни, а сушильна машина сушить стільки ж, то прально-сушильна машина пере 5 кг., але сушить лише 2.5 кг. Тому при використанні такої машини Вам доведеться або прати лише 2.5 кг. білизни (у неперервному режимі), або після прання повного завантаження, діставати половину білизни, тобто сушити її у два етапи. За кордоном, як правило, купують дві окремі машини - пральну та сушильну. Деякі типи сушильних машин дозволяють, для економії місця, встановити її на пральну, а деякі типи можуть навішуватись на стіну над пральною машиною. Сушильні машини потребують підключення до електроенергії. Підключення до каналізації може не бути потрібне, так як сушильні машини збирають вологу у спеціальний бункер, що знімається для спорожнення, або перетворюють вологу на пару та випускають її у ванну кімнату чи вентиляцію.

Найважливіша характеристика будь-якої пральної машини - кількість обертів при віджиманні білизни. Як правило, це число коливається від 500 об/хв. до 1500 об/хв. Перше бажання - придбати пральну машину з максимальним числом обертів. Але, по-перше, чим більше обертів, тим потужніший має бути двигун. Відповідно виростає ціна пральної машини та споживання електроенергії. Окрім того, велика кількість обертів може призвести до псування білизни - не усі типи тканин можуть це витримати. Регулювання кількості обертів може бути або неперервним у деякому діапазоні, або сходинками (наприклад, можна вибрати лише 500 або 800 об/хв.)

На що впливає кількість обертів? Звичайно, на якість віджимання. Ви повинні розуміти, що навіть після віджимання на 500 об/хв. Ви вже не зможете вичавити з білизни руками ані краплини вологи. Але взимку, якщо білизна сушиться на балконі, час сушки сильно залежить від якості віджимання. Також слід розуміти, що якість віджимання є нелінійною, тобто різниця між результатами роботи машини на 500 об/хв. та на 800 об/хв. є набагато більш помітною, ніж між 800 та 1200 об/хв. На нашу думку, оптимальною цифрою з погляду ціна/якість є 800-1000 об/хв. Слід також розуміти, що вказана на машині та в документації кількість обертів є піковою, і досягається під час віджимання лише на дуже короткий час. Реально віджим відбувається на нижчому значенні оборотів. Окрім того, у багатьох машин при виборі, скажімо, програми для тонкої білизни чи шерсті машина сама автоматично обмежить кількість обертів, щоб не пошкодити Ваші речі.

Наступна характеристика - кількість програм прання. В принципі, чим більша кількість програм - тим краще. Але, цей фактор знову ж таки впливає на ціну. Тому, машини з низькою кількістю обертів, як правило, мають невелику кількість програм, а машини, що мають велику кількість програм, мають також і високу кількість обертів.

Щодо програм, що існують, то це традиційно:
- прання білизни з бавовни та льону,
- прання виробів з кольорових тканин,
- прання речей, що потребують спеціального догляду (штори, піджаки, тощо)
- прання речей з шерсті.

Далі у виробників є різні свої "фірмові" знахідки, про які Вам краще розповість продавець у магазині. Слід лише розуміти, що від якості виробника залежить якість реалізації кожної програми, а, отже, і якість прання та збереження речей.

Деякі спеціальні корисні функції:
- відстрочка початку прання. Дозволяє автоматично починати прання вночі, коли тарифи за електроенергію дешевше (це вже можливо і в Україні), або закінчити прання вранці, щоб білизна не лежала в пральній машині усю ніч.
- не віджимати. Дозволяє злити воду, але не віджимати речі, які віджимати не можна.
- замочування. Насправді, для виконання цієї функції Ви просто запускаєте певну програму та через деякий час зупиняєте пральну машину. Замочена у пральному порошку білизна може таким чином лежати у пралці як завгодно довго. Коли буде потрібно, Ви просто продовжуєте виконання програми прання.
- більше води. Дозволяє використовувати більшу кількість води. Можливо, це покращує якість прання та полоскання, але призводить до більших витрат води та електроенергії на її нагрівання. Насправді, спеціалісти стверджують, що ця кнопка була розроблена для "чайників", які, згідно опитувань, не вірять, що прання може бути виконане в такій невеликій кількості води. Їм спокійніше, коли воду видно у віконечку у великій кількості.
- легше прасувати. Після закінчення віджиму білизна деякий час перевертається у барабані, від чого вона стає менш зім'ятою.
- інформаційний дисплей на рідких кристалах. Дозволяє вибирати програми та задавати усі необхідні параметри в режимі діалогу, супроводжує весь процес прання детальною інформацією та повідомляє про проблеми. Дуже приємна річ, що полегшує користування пральною машиною. На жаль, значно підвищує вартість приладу. У випадку виходу з ладу вимагає значних витрат на заміну.

Деякі моделі обладнані системою захисту від протікання води. Спеціальний клапан перекриває воду у випадку пошкодження заливного шлангу, або потрапляння води на днище пральної машини. Функція корисна, але також підвищує вартість моделі.

Дуже часто покупці запитують, з чого зроблено барабан пральної машини. Продавці вже давно розуміють, що це повинно означати, "з чого зроблено бак", бо барабан в усіх пральних машинах робиться з нержавіючої сталі. А от бак може бути з нержавійки, покритий емаллю або зроблений зі спеціальних сучасних синтетичних матеріалів - пластмас. Насправді, синтетичний бак служитиме майже так само довго, як і зроблений з нержавійки, та, у будь-якому разі, навряд чи стане причиною виходу з ладу пральної машини. А от ціна машини з таким баком буде нижчою, оскільки вартість нержавіючої сталі на заході є досить високою.

При покупці машин з вертикальним завантаженням слід запитувати, чи зупиняється бак після прання у вертикальній позиції, інакше Вам доведеться прокручувати важкий барабан з вологою білизною вручну у пошуках дверцят.

Для того, щоб полегшити вибір пральної машини, усі європейські виробники наклеюють на свої пристрої оцінку якостей пральної машини, зроблену незалежними експертами за загальноприйнятою шкалою, де клас А - найвищий, а G - найгірший. За цією шкалою оцінюється:
- споживання електроенергії (А - найменше)
- якість прання (А - найкраща)
- якість віджиму (А - найбільше оборотів)

Звичайно, кожен має власні уподобання щодо вибору марки пральної машини. Варто керуватися власним досвід користування іншими приладами того чи іншого виробника, порадами знайомих, іншою авторитетною інформацією. Тут важко ще щось порадити.

Пральна машина з фронтальним завантаженням


А от якщо Ви вже визначилися з маркою, то щодо конкретної країни-виробника, де розміщено завод, можна сказати, що сьогодні це не є найбільш визначальним фактом якості пральної машини. Адже в результаті міжнародної інтеграції і сучасної системи контролю за якістю пристрої що збираються під однією маркою в західній Європи чи в колишніх соціалістичних країнах за якістю не відрізняються. Якщо ж Ви маєте персональні уподобання щодо вибору країни-виробника, то цю інформацію, як правило, вказано на самій пральній машині. Якщо продавець відмовився надати Вам таку інформацію, або Ви маєте якісь сумніви щодо виробника, вимагайте показати Вам Сертифікат відповідності. Там завжди чітко вказується завод-виробник кожної моделі та його адреса.

Де можна купити пральну машину? Авжеж, існує багато шляхів. Це може бути спеціалізований магазин, супермаркет, замовлення через інтернет або по телефону. Принципової різниці тут не існує. Слід лише розуміти, що, купуючи складний пристрій через об'яву у газеті Ви виграєте у ціні, але маєте певний ризик зіткнутися з проблемою гарантійного обслуговування або повернення машини продавцю у випадку виходу її з ладу. Насправді, більшість фірм-виробників, що мають в Україні авторизовані чи фірмові сервісні центри, візьмуть на обслуговування пристрій, якщо є правильно заповнений гарантійний талон. Але, якщо пристрій цілком вийшов з ладу (ремонт не є доцільним), сервісний центр відправить Вас до продавця для обміну машини на іншу. Якщо це магазин - справа вирішиться миттєво. Якщо невідомий підприємець за об'явою, можете мати труднощі.

Магазини, як правило, пропонують безкоштовно (означає - включають до ціни) доставку, підключення та додатковий термін гарантії. Слід обов'язково уточнити усі деталі. Доставка - до під'їзду чи до квартири, по Києву, чи у передмістя, тощо. Підключення - до готових виводів, чи з проведенням сантехнічних робіт, які роботи включені в ціну, а які слід виконувати за додаткову плату. Гарантійний термін - чи здійснюється обслуговування фірмовими (чи авторизованими) сервісними центрами, чи сервісним центром магазину; які умови отримання додаткових років гарантії. Дуже часто в гарантійному талоні, що видається у магазині окремо на додаткові роки гарантії вказано, що гарантія надається лише на певні агрегати, а не на весь пристрій. Як правило, вказані агрегати, вихід яких з ладу є малоймовірним. Тому читайте уважно, та розумійте, що Ви отримуєте. Обов'язково вимагайте інструкцію з експлуатації зрозумілою Вам мовою, гарантійний талон, товарний або касовий чек (без чеку Ви матимете право на гарантійний ремонт, але отримаєте проблеми з відшкодуванням вартості).

Без гарантійного талону пральну машину купувати не варто взагалі - незалежно від ціни. Щодо встановлення, то його можна виконати за допомогою сервісного центру, самостійно, або за допомогою сторонніх осіб (при цьому під час покупки обов'язково поцікавтеся, чи не позбавляє Вас гарантії самостійне встановлення пральної машини). Також розумійте, що якщо причиною поломки буде встановлено неправильне підключення, то значить, у Вас проблеми. Якщо встановлювала вповноважена організація, про що Ви отримали певний документ, або було зроблено відмітку в гарантійному талоні, то це вже не Ваші проблеми. Насправді, підключити пральну машину до готових виводів можна самостійно. Не забудьте лише перед підключенням ознайомитись з інструкцією. Усі пральні машини мають блокувальні пристрой, що попереджують пошкодження машини під час транспортування. Їх обов'язково слід демонтувати перед початком експлуатації. Інакше машина може відразу вийти з ладу.

При прийманні пральної машини під час доставки будьте уважні. Вимагайте, щоб машина була розпакована та уважно огляньте її з усіх боків. Якщо є вм'ятини корпусу, пошкрябини, сколи, деформації корпусу, інші візуально помітні дефекти, Ви вправі відмовитися підписувати накладну та вимагати заміни машини. Якщо Ви підписалися, що машину отримано без зауважень, потім важкувато буде довести, що це не Ви самі її і пом'яли, тягнучи до ванної кімнати.
Наявність вологи в баці пральної машини не є ознакою того, що нею вже хтось користувався, можете не хвилюватися з цього приводу. Пралки справді проходять на заводі тестові випробування на роботу програматора та витікання води. Окрім того, волога може конденсуватися на металевій поверхні барабану після потрапляння приладу з холодної вулиці до теплого приміщення.
Звичайно, такий складний пристрій, як пральна машина, може ламатися. Це може бути: незвичний шум під час роботи, витікання води, неякісне прання чи полоскання, зупинка роботи під час виконання деяких програм, та інші несправності. Якщо це сталося, не панікуйте. Навіть з машинами найвідоміших виробників це стається. Вам просто слід звернутися до сервісного центру і проблему буде усунено. Також пам'ятайте:

- протягом двох тижнів, не враховуючи день купівлі, Ви маєте право без усяких проблем повернути чи обміняти пральну машину, якщо вона не експлуатувалася та збережено її упаковку і товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром. Аргументація може бути будь-яка: завелика, замала, не того кольору, тощо. Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.
- якщо пральна машина поламалася під час гарантійного терміну Ви маєте право відмовитися від ремонту і вимагати повернення грошей чи заміни машини на аналогічну. Причому, згідно законодавства, при розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем проводяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а у разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший термін за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом 7 днів. Звичайно, перш за все треба бути людиною, але якщо пральна машина протягом року ламалася декілька разів, раджу скористатися цим правом.
- згідно закону, пральну машину на гарантійний ремонт та з ремонту повинні вивозити сервісні центри
- термін гарантійного ремонту не повинен перевищувати два тижні (якщо Ви письмово не погодилися з іншими умовами)
- на час гарантійного ремонту сервісний центр повинен надати Вам на вимогу в безоплатне користування (з доставкою) пральну машину з аналогічними характеристиками.

Також нагадуємо:

- Використовуйте спеціальний пральний порошок для машин автоматів. Звичайний порошок для ручного прання створює піну, що обов'язково виведе з ладу пральну машину. Марка порошку також суттєво впливає на якість прання. Проекспериментуйте деякий час з різними порошками, доки не знайдете той, що Вас влаштує. Зверніть увагу на чистоту білизни, на якість виведення плям. Також порошок повинен легко розчинятися навіть у холодній воді, не залишати слідів на випраній білизні.
- Перед пранням ознайомтеся з інструкцією та спеціальними рекомендаціями, вказаними на одязі.
- Періодично використовуйте засоби для знімання вапняного шару з нагрівальних елементів. Це продовжить термін їх служби та зекономить електроенергію.
- Іноді слід прочищати насос пральної машини, для чого в усіх моделях існує спеціальний профілактичний лючок.
- Слід уникати потрапляння до пральних машин сторонніх предметів (ґудзики, шпильки, та інше). Дуже розповсюджена причина виходу з ладу пральних машин, наприклад, "кісточки" з предметів жіночої білизни. Якщо така кісточка потрапить до пралки, вона може заклинити барабан та повністю вивести з ладу машину.
- Намагайтеся не допускати розповсюдження прусаків та мурашок в місці знаходження пральної машини. Вони можуть пошкодити електронні блоки. Таке ушкодження також не є гарантійним.

Сподіваємося, що наші поради дозволять Вам зробити найкращий вибір і звільнити багато особистого часу для розваг, відпочинку та хобі!

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на пральнi машини

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua