Домен продаётся. Связаться с владельцем

Як вибрати цифрову фотокамеру?

Якщо Ви сучасна людина, дружите з комп'ютером та впевнено дивитесь у цифрове майбутнє людства, то Вам давно слід мати цифрову фотокамеру. Чим відрізняється така камера від звичайної? Тим, що зображення в ній записується у цифровому вигляді на спеціальну карту пам'яті, що зветься флеш-картою (flash card). Отож, купувати плівку для такого фотоапарату непотрібно

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на цифрові фотокамери

...Відбувається це наступним чином: світло від об'єкту зйомки через об'єктив цифрової камери потрапляє замість плівки на сенсор. Сенсор (найважливіша частина цифрового фотоапарату) — це матриця, що складається з чутливих до світла елементів (пікселів), які, реагуючи на світло, подають відповідні електронні сигнали спеціальному процесорові (мозок фотокамери). Отримані сигнали мікропроцесором обробляються і перетворюються в цифровий вигляд (тобто, в послідовність одиничок та нуликів).

Хоча, для споживача усі ці процеси не мають значення. Натиснув на спуск — і дивись на результат на міні-екрані камери. Не треба купувати, заряджати та проявляти плівку, не треба чекати, поки відзнімеш усі 12, 24 чи 36 кадрів, не треба друкувати знімки, щоб побачити, що кадр не вдався — все відразу видно. Швидко, просто, надійно.

Отримане таким чином зображення можна:

- негайно чи потім продивитись на вбудованому в камеру дисплеї, а якщо не подобається — стерти
- перенести у комп'ютер, де з ним можна робити що завгодно за допомогою спеціальних програм — графічних редакторів (змінювати кольори, редагувати, ретушувати, робити комбіновані кадри)
- надрукувати будь-яку кількість фотографій будь-якого розміру на кольоровому принтері (якщо купити спеціальний портативний — то це можна зробити будь-де навіть без комп'ютера)
- розмістити на сайті в Інтернеті
- через мить відправити електронною поштою друзям та родичам хоч на інший край світу

Якщо в Японії кількість цифрових камер, що продаються за рік, вже перевищила кількість звичайних фотоапаратів, а в Америці та Європі ці числа майже однакові, то для України, поки що, цифрова фотокамера є знайомою лише невеликій кількості людей.

Але вже багато років без такої камери важко обійтись журналістам, страховим комісарам, співробітникам спецслужб, та іншим фахівцям, що цінують оперативність інформації. Сьогодні, коли ціни на цифрові камери знизились до рівня, доступного звичайному споживачеві, кожен бажаючий може стати щасливим власником такого апарату. Але, перед тим як бігти купувати це чудо сьогоднішньої науки та техніки, все ж бажано уважно дочитати цю статтю, щоб зрозуміти, чи потрібна Вам така (недешева!) іграшка.

Загальні характеристики фототехніки та поради, що були наведені у попередній статті, також застосовуються і при виборі цифрових камер, хоча, є і певні відмінності.

Зокрема, поняття фокусної відстані для цифрової камери дещо відрізняється від подібних даних для звичайного апарату. У цифрової камери значення фокусної відстані залежить від розмірів електронної матриці, що, можна сказати, є аналогом кадру на фотоплівці. Розмір такої матриці є, як правило, значно меншим, ніж площа фотокадру звичайної плівки. Тому, для порівняння фокусних відстаней звичайних та цифрових камер, у технічній документації останніх вказують еквівалентні значення фокусної відстані, розраховані для розмірів стандартного кадру 35-мм фотоплівки.

Що стосується показників максимального збільшення цифрових камер, що коливаються в межах 3-10х, то їх не варто порівнювати, скажімо, з аналогічними показниками відеокамер (300-900х). Адже в інструкціях до відеокамер прямо вказано, що це не є оптичне збільшення, тобто такі високі показники збільшення досягаються за рахунок значних втрат якості внаслідок цифрової обробки, що є недопустимим для фотоапаратів.

Регулювати значення фокусної відстані можна, в залежності від моделі, або за допомогою спеціального кільця на об'єктиві (як у звичайних фотоапаратів), або за допомогою невеликого важеля (як у відеокамер). Вибирайте, який спосіб Вам здається зручнішим.

Видошукачі у цифрових фотокамер бувають наступних типів:

- звичайний, не зв'язаний з об'єктивом, як у дешевих компактних фотоапаратів типу “мильниця” (Ви бачите не зовсім те, що знімаєте)
- оптичний, що показує у віконечку реальну картинку, аналогічно до видошукачів звичайних камер дзеркального типу
- електронний дисплей, що розміщується на задній поверхні камери
- електронний дисплей з оптичною системою, який можна повертати, як у сучасних відеокамер

Більш зручними у використанні, звичайно, є “дзеркальні” видошукачі, або камери з дисплеями, тому що при зйомці камерою з шукачем першого типу можливим є обрізання частини кадру, особливо, при роботі на близькій відстані.

Кількість пікселів (точок) в сучасних професійних камерах сягнула більше 10 мільйонів. Але, оскільки вартість камери значною мірою визначається саме цим показником, то переплачувати тут не варто. Якщо Ви знімаєте для подальшого формування комп'ютерного фотоархіву, то можна купувати камеру з кількістю точок, що відповідає максимальному режимові Вашого монітора. Якщо збираєтеся потім друкувати знімки на принтері, то, орієнтуйтеся на розмір майбутніх фотознімків: для фотографій формату А4 достатньо камери з трьома мільйонами точок (пікселів), для А3 — з п'ятьма мільйонами, а для друку звичайних фоток 10х15 см Вам цілком достатньо камери з матрицею до двох мільйонів точок.

Слід також розуміти, що чим більше точок має матриця Вашої камери, тим більше пам'яті займає один кадр, а отже, тим менше кадрів поміщається на флеш-карту. При цьому, якщо Ви знімаєте в режимі з вдвоє меншою кількістю точок, то об'єм пам'яті, необхідної для кадру, зменшується майже вчетверо — серйозна різниця. Правда, купивши камеру з великою кількістю точок, Ви, як правило, маєте можливість встановити менш чутливий режим. А от навпаки, на жаль, ні.

Деякі моделі цифрових фотокамер мають спеціальні функції для зйомки в умовах поганого освітлення та для зйомок на фоні світла, що є специфічними саме для цифрових камер та не можуть бути реалізованими у звичайних камерах.

У деяких цифрових камер є така функція, як постійно діючий автофокус. Це означає, що камера постійно фокусується на об'єкті, що знаходиться в полі видошукача, а не лише після натискання до половини кнопки спуску. За рахунок цього фотограф завжди бачить різке зображення, та й сам процес зйомки кадру відбувається швидше. Правда, при цьому апарат потребує більше електроенергії, отже, батареї швидше розрядяться.

Якщо, від’їжджаючи на відпочинок зі звичайним фотоапаратом, Ви можете взяти з собою необхідний запас плівок, або придбати їх на місці відпочинку в першій ліпшій крамниці, то закупити коробку флеш-карт на весь термін відпустки навряд чи Вам захочеться, бо коштуватиме це надто дорого. Як же ж бути власникові цифрової камери, якщо він не хоче обмежувати себе кількістю відзнятих кадрів? Звичайно, можна взяти з собою переносний комп'ютер – ноутбук (notebook). Тоді Ви можете, заповнивши флеш-карту, перенести всі зображення до ноутбуку, чи записати їх на компакт диск (CD), та знімати собі спокійно далі. Але, якщо тягати за собою комп'ютер не входить у Ваші плани, то можна купити спеціальний пристрій, що дозволяє переписувати вміст флеш-карт на дисковий накопичувач. Такі пристрої живляться від батарейок, мають ємність біля 10-20 ГБ (гігабайт), невеликі та легкі. А вже потім, приїхавши додому, Ви перенесете усі збережені знімки на свій стаціонарний комп'ютер. Правда, ціна таких пристроїв також кусається.

Хоча сьогоднішні цифрові фотоапарати можуть знімати короткі фільми, а цифрові відеокамери можуть робити фото, все ж для кожного типу робіт слід використовувати відповідне обладнання. Фотоапаратом – знімати кадри, а відеокамерою – фільми. Інакше в обох випадках Ви отримаєте продукцію неналежної якості.

Важливим фактором є час служби батарейок. Якщо цифрова фотокамера живиться від “пальчикових” батарей AA, то вистачить їх не дуже надовго. Правда, їх можна недорого купити в будь-якому магазині. Набагато кращий варіант — нікель-металгідридні акумулятори. Якщо Ви придбаєте два комплекти таких акумуляторів та зарядний пристрій, то, при активній фотозйомці, дуже скоро почнете “заробляти” гроші, економлячи на покупці батарейок. Нові моделі камер комплектуються літієвими батареями, що важать менше, а служать довше.

Флеш-карти, що застосовуються в сучасних камерах, бувають різноманітних типів. Найбільш розповсюдженими є три формати: CompactFlash, SmartMedia та MemoryStick (для Sony). Підбираючи флеш-карти для своєї камери, ознайомтеся з інструкцією. Наприклад, якщо Ваш апарат використовує SmartMedia, то карти більшої ємності, ніж вказано в документації, не працюватимуть. Memory Stick та CompactFlash таких обмежень не мають, але завжди слід попередньо проконсультуватися з продавцем. Також не забувайте, що карти CompactFlash бувають двох типів: Type I і Type II. Карти другого типу товстіші.

Перенесення змісту флеш-карт у комп'ютер відбувається шляхом вставляння карти у спеціальний адаптер, що підключається до комп'ютера. Краще використовувати адаптери, що працюють з USB інтерфейсом, вони більш швидкі і надійні.

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на цифрові фотокамери

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua