Домен продаётся. Связаться с владельцем

Як вибрати холодильник?

Якщо, за статистикою, пральна машина-автомат, це один з найперших побутових приладів, які купує кожна сім’я, то холодильник отримає почесне друге місце. Як правило, покупці замінюють старі агрегати, отримані в спадщину від радянської промисловості новими, прогресивними. Комусь набридло підхоплюватись вночі від звуку, з яким компресор розпочинає свою роботу, хтось вже не може витримати айсберги, що постійно виникають в морозильній камері, когось просто не влаштовує іржа, що проступила крізь емаль вже після першого року експлуатації. Також останні роки спостерігається тенденція замінювати холодильники імпортного виробництва їх “колегами” більш престижних марок та більш сучасними моделями. Тим більше, що проблеми, куди подіти старий, але справний холодильник в нашій країні майже не існує

До речі! На нашому сайті Ви так само можете ознайомитися з ціновими пропозиціями на холодильники

З чого ж слід починати покупку холодильника? Перш за все, слід обдумати місце, де він стоятиме. При цьому слід врахувати не лише габаритні розміри, а також той факт, що задня стінка холодильника повинна гарно вентилюватися, бо це чи не найбільше впливає на ефективність його роботи, термін служби та рівень споживання електроенергії. Слід також врахувати, що деякі холодильники мають автоматичні льодогенератори, тому вимагають підключення до холодного водоводу (при покупці таких приладів бажано потурбуватися про систему попередньої фільтрації води.

Отож, найперше, над чим слід замислитися – місце майбутнього розташування. Вам слід виміряти максимально можливі глибину, ширину та, якщо зверху над холодильником планується шафка чи поличка, висоту майбутнього холодильника. Також зверніть увагу, на який бік мають відкриватися дверцята, так як існує багато холодильників (перш за все, оригінального дизайну), які не дозволяють перенавішувати дверцята на інший бік. Обов'язково заміряйте ширину та висоту дверних отворів на всьому шляху “подорожування” холодильника до місця “прописки”! Часто зустрічаються кухонні двері, розмір отворів яких не дозволяє протиснути навіть стандартний прилад. А нестандартні холодильники, особливо холодильні шафи “американського” типу іноді доводиться заносити в квартиру через вікно, що, в залежності від поверху, або неможливо, або коштує дуже дорого. Маючи усі ці данні – сміливо прямуйте до улюбленого магазину.

Стандартна ширина холодильника – 60 см., стандартна глибина – також 60 см. Висота коливається в широкому діапазоні: від 85 см. (висота кухонної стільниці), до 185 см. (більш габаритні холодильники важко транспортувати, тому вони зустрічаються нечасто). Сьогодні виробниками холодильників пропонується вибір ширини приладу: від 55 см. до 90 см. і більше. Глибина також може коливатись (в незначних межах). Також слід пам'ятати, що холодильник можна вбудувати в кухонні меблі. Такий спеціальний холодильник закривається дверцятами та виглядає як звичайна шафка з окремими дверцятами для холодильника та морозилки. Подібні холодильники, як правило, мають трохи менший об'єм (мінус стінки шафки) та коштують дорожче аналогічних за характеристиками звичайних приладів (з причини спеціальних конструктивних особливостей, викликаних умовами здійснення вентиляції при вбудовуванні). При цьому наявність холодильника на кухні майже непомітна. Слід, замовляючи такий холодильник, обов'язково взяти детальні інструкції та схеми щодо його вбудовування, тому що без цієї інформації Вам важко буде замовити кухонні меблі.

Холодильник є потужним електроприладом, оскільки оснащений компресором. Тому існують спеціальні вимоги до електропроводки та місця підключення (розетки). Лічильники, “пробки” (автомати) та електропроводка повинні бути розраховані на навантаження холодильника, який Ви купуєте. Окрім того, у більшості старих будинків до квартир не підводилося заземлення. Отож, якщо не хочете залишитися без світла, або навіть загинути внаслідок враження електричним струмом, проконсультуйтеся з електриком. Також попереджуємо, що фірмові сервісні центри у випадку поломки холодильника під час гарантійного терміну експлуатації можуть звинуватити у виході з ладу електронних блоків відсутність того ж самого заземлення. У гарантії Вам буде відмовлено, а електроніка коштує дуже дорого.

Встановити придбаний холодильник досить просто. Спочатку слід детально ознайомитися з інструкцією з встановлення та експлуатації. Можливо, якщо це вказано в інструкції, слід буде ослабити кріплення компресора, щоб зменшити резонансний шум від його вібрації. Перенавішування дверцят, в принципі, також швидка та нескладна процедура, що може бути виконана самостійно вдома, але для чого Вам витрачати на це час, ризикуючи пошкодити емаль, якщо цю операцію можуть безкоштовно або за символічну плату (як домовитеся) виконати безпосередньо в магазині, або після доставки приладу Вам додому. Також, зазвичай, можна компенсувати нерівності підлоги за рахунок регуляції ніжок. Правильно виставлені ніжки дозволять не лише уникнути неприємного шуму від вібрації, але й створити потрібний нахил холодильнику, що дозволяє дверцятам автоматично закриватися, звільняючи Ваші руки. Регулювати ніжки варто навчитись самостійно.

При прийомі холодильника під час доставки будьте уважні. Вимагайте, щоб холодильник було розпаковано, та уважно огляньте його з усіх боків. Зверніть увагу, чи не обірвані трубки, що ведуть до компресора. Якщо є вм'ятини корпусу, пошкрябини, сколи, іржа, деформації корпусу, інші візуально помітні дефекти, Ви вправі відмовитися підписувати накладну та вимагати заміни агрегату. Спробуйте перевірити шляхом підключення холодильника до електромережі, чи чутно, як вмикається компресор, та чи горить лампочка внутрішнього освітлення. Якщо Ви підписалися, що холодильник отримано без зауважень, потім важкувато буде довести, що це не Ви самі його і пом'яли, тягнучи до кухні.

Маловідомим для користувачів фактом є той, що холодильники слід перевозити стоячи. Перевезення холодильників в лежачому стані, навіть на короткі відстані, може призвести до негайного, або через деякий час, виходу його з ладу. Як правило, спеціалізовані магазини купують автомобілі з високим кузовом, що дозволяє виконувати транспортування без подібного ризику. Невеликі фірми можуть ігнорувати, або навіть не знати, цього правила. Та й Ви, переїжджаючи на нову квартиру не забудьте цієї поради.

Дещо про функції холодильників та терміни, які слід розуміти, здійснюючи покупку.

Слід знати, що існують холодильники без морозильних камер, морозильники без холодильних камер, морозильні камери, що знаходяться всередині холодильної камери, морозильні камери, розташовані над та під холодильною камерою, та морозильні скрині (схожі на скрині для продажу морозива). Який тип агрегату вибирати – вирішувати Вам. Це залежить від Ваших потреб (на який термін Ви запасаєтеся продуктами, чи використовуєте заморожені продукти, чи заморожуєте овочі та фрукти самостійно, тощо) та місця в Вашій квартирі чи будинку.

Характеристикою морозилки є мінімальна температура, якої в ній можна досягти. Як правило, це позначається зображенням зірочок на панелі приладу. Кожна зірочка дорівнює –7 градусам за Цельсієм. Наприклад: *** означає, що Ваша морозилка може досягти температури до –21 градусу. Четверта зірочка *(***) означає, буквально, “і нижче”, тобто нижче –21 градусу. Що це дає? Чим нижчу температуру Ви встановите, тим довше зберігатимуться продукти. Але, звичайно, збільшиться споживання струму.

Холодильники бувають з одним компресором, що обслуговує як холодильну, так і морозильну камеру, та двохкомпресорні. Купуючи двохкомпресорну модель Ви отримуєте прилад, що споживає, загалом, більше електроенергії, але отримуєте значні переваги:

- можете відключати холодильну камеру під час довгих відряджень чи відпустки, залишаючи увімкненою лише морозилку;

- маєте змогу регулювати температуру в холодильній камері та морозилці незалежно (в однокомпресорному холодильнику, як правило, використовується один регулятор температури, і Ви не можете зробити низьку температуру в морозилці та відносно високу в холодильній камері);

- такі холодильники дозволяють отримувати наднизьку температуру в морозилці – до мінус 32 градусів, що варто використовувати при замороженні овочів та фруктів – швидке замороження дозволяє зберігати їхні властивості.

Окрім того, існують холодильники з так званою третьою камерою, або “фреш-зоною”. Це зона холодильника, в якій постійно підтримується температура, ледь вища 0 градусів. Такий режим надає камері властивості погребу – продукти довго не псуються, але не заморожуються. Особливо актуально це для овочів, фруктів та зелені.

Що стосується холодильників No Frost, тобто без намерзання, то їхня оцінка не є однозначною. З одного боку, такі холодильники можна не розморожувати цілий рік, а продукти з морозилки не вкриваються інеєм та кригою, але з іншого – за рахунок постійного “виморожування” та видалення вологи з морозильної (холодильної) камери, повітря в них зневоложується, що призводить до пересихання заморожених продуктів. Щоб запобігти такому ефекту, продукти слід щільно загортати в поліетиленові пакети чи спеціальну продуктову захисну плівку. Окрім того, використання системи No Frost призводить до додаткових витрат електроенергії. Слід розуміти, що навіть звичайні сучасні холодильники не потребують частого розморожування. А якщо Ви все одно розморожуєте холодильник двічі чи тричі на рік, щоб вимити його та навести там порядок, то навряд чи Вам потрібно купувати більш дорогу модель заради системи No Frost. Також слід знати, що є холодильники, де система No Frost розповсюджується як на морозильну камеру, так і на холодильну, а в інших – лише на морозильну.

Електронне керування температурою, що є наявним в більш дорогих моделях, дозволяє не лише з високою точністю підтримувати температуру в обох камерах, а й економити споживання електричного струму.

Слід також знати, що сучасні холодильники за рахунок герметичності та ізоляції дозволяють досить довго зберігати потрібну температуру в камерах у разі зникнення струму. Якщо температура в морозилці підвищувалась під час Вашої відсутності вище критичного для продуктів рівня, а потім струм знову з'явився, деякі моделі можуть інформувати Вас про цей факт тривожним індикатором. Далі вже Ваша справа – споживати продукти, що там зберігалися, чи викинути. Збільшити час підтримання температури в морозильній камері на час вимкнення струму можна за рахунок так званих “акумуляторів холоду”. Це, як правило, пластмасові ємності, наповнені холодагентом, що накопичує (акумулює) холод, а потім може віддавати його навколишнім продуктам протягом довгого часу. Такі акумулятори поставляються разом з деякими моделями та можуть використовуватись для поїздок на пікнік – досить покласти такий акумулятор до пакету з продуктами чи зверху спеціальної сумки-термосу.

Також у виробників є різні свої “фірмові” знахідки, про які Вам краще розповість продавець у магазині. Слід лише розуміти, що від якості виробника залежить якість реалізації усіх функцій і термін служби приладу.

Для того, щоб полегшити вибір холодильників, усі європейські виробники наклеюють на свої пристрої етикетку з оцінкою якостей холодильника, зроблену незалежними експертами за загальноприйнятою шкалою, де клас А – найвищий, а G – найнижчий.

За цією шкалою в холодильниках оцінюється споживання електроенергії (А – найменше). Насправді, в країнах Європи, де електроенергія коштує значно дорожче, ніж в Україні, споживачі вже звикли купувати побутові приклади з калькулятором в руках. Але і у нас, якщо помножити різницю в споживанні електроенергії різними моделями (КВт на годину) на вартість одного кіловату у Вашій квартирі та на кількість годин роботи холодильника у рік, вийде результат, який хоч і не вражає, але заставляє задуматись, особливо перед перспективою постійного зростання вартості електроенергії.

Наприклад: візьмемо, скажімо, холодильник No Frost класу С – близько 600 КВт на рік, та аналогічну за об'ємом модель з електронним керуванням – 300 КВт/рік. Різниця – 300 КВт/рік (при вартості 15.6 коп за 1 КВт) – дає 46.80 Грн економії щороку. Небагато, але все ж гроші. А якщо ще купити економну пральну машину, посудомийку, тощо, то, дивись, вже й добра сума виходить.

Що стосується країни-виробника, то сьогодні це не є найбільш визначальним фактом якості холодильника. Адже, завдяки міжнародній інтеграції та сучасній системі контролю за якістю, пристрої, що збираються під однією маркою в західній Європі чи в колишніх соціалістичних країнах, за якістю не відрізняються. Якщо Ви маєте персональні уподобання щодо вибору країни-виробника, то цю інформацію, як правило, вказано на самому приладі. Якщо продавець відмовився надати Вам таку інформацію, або Ви маєте якісь сумніви щодо виробника, вимагайте показати Вам Сертифікат відповідності. Там завжди чітко вказується завод-виробник кожної моделі та його адреса.

Що стосується марки холодильника, тут вирішувати Вам. Значний оборот мають в Україні місцеві виробники, та заводи з Білорусії, Прибалтики і Росії, перш за все, завдяки невисокій ціні. Врахуйте, також, що виробники з республік колишнього СРСР вже давно або підписали угоди про співробітництво з відомими світовими концернами, або більш-менш влучно скопіювали частину агрегатів та дизайн. Звичайно, в Україні сьогодні пропонується і широкий асортимент виробів з усього світу, що може задовільнити будь-який смак.

Де можна купити холодильник? Авжеж, існує багато шляхів. Це може бути спеціалізований магазин, супермаркет, замовлення через інтернет або по телефону. Кожна людина має власні уподобання щодо магазину і марки та орієнтується на певну суму грошей. Слід звернути увагу, що ціни у магазинах міста відрізняються несуттєво, але слід все одно уважно ознайомитись з прайс-рядками нашого бюлетеню. Зателефонуйте до магазину, котрий Ви обрали, чи, краще, відвідайте його. Обов'язково поцікавтеся у персоналу щодо акцій та системи знижок. Сьогодні в більшості магазинів можна отримати знижки, купуючи відразу два потрібні Вам прилади (можна купувати в розстрочку), скористатися різноманітними дисконтними картами, знайти прилад, на який оголошено спеціальну ціну, прилад з незначними ушкодженнями. Зрештою, в деяких магазинах допускається просто “поторгуватися”, дещо зменшивши відпускну ціну.

Слід також розуміти, що, купуючи складний пристрій через об'яву у газеті, Ви виграєте у ціні, але маєте певний ризик зіткнутися з проблемою гарантійного обслуговування або повернення приладу продавцю у випадку виходу його з ладу. Насправді, більшість фірм-виробників візьмуть на обслуговування пристрій, якщо є правильно заповнений гарантійний талон. Але, якщо пристрій цілком вийшов з ладу (ремонт не є доцільним), сервісний центр направить Вас до продавця для обміну машини на іншу. Якщо це відомий магазин – справа вирішиться миттєво. Якщо невідомий Вам підприємець, можете мати труднощі.

Магазини, як правило, пропонують безкоштовно (включають до ціни) доставку та додатковий термін гарантії. Слід обов'язково уточнити усі деталі: доставка – до під'їзду чи до квартири, по Києву, чи у передмістя, тощо; гарантійний термін – чи здійснюється обслуговування фірмовими (чи авторизованими) сервісними центрами, чи сервісним центром магазину; які умови отримання додаткових років гарантії. Дуже часто в гарантійному талоні, що видається у магазині окремо на додаткові роки гарантії вказано, що гарантія надається лише на певні агрегати, а не на весь пристрій. Як правило, вказані такі агрегати, вихід яких з ладу є малоймовірним. Тому читайте уважно, та розумійте, що Ви отримуєте. Обов'язково вимагайте інструкцію з експлуатації зрозумілою Вам мовою, гарантійний талон, товарний або касовий чек (без чеку Ви матимете право на гарантійний ремонт, але отримаєте проблеми з відшкодуванням вартості). Без гарантійного талону холодильник купувати не варто взагалі – незалежно від ціни. Не забудьте перед підключенням ознайомитись з інструкцією.

Звичайно, такий складний пристрій, як холодильник, може ламатися. Це може бути: незвичний шум під час роботи, надмірна вібрація, витікання води, невідповідність температури всередині камер заданій, та інші несправності. Якщо це сталося, не панікуйте. Навіть з товарами найвідоміших виробників це може статися. Вам просто слід звернутися до сервісного центру і проблему буде усунено.

Також пам'ятайте:

- протягом двох тижнів, не враховуючи день купівлі, Ви маєте право без усяких проблем повернути чи обміняти холодильник, якщо він не експлуатувався та збережено його упаковку і товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром. Аргументація може бути будь-яка: завеликий, замалий, не того кольору, тощо. Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на інший при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

- якщо холодильник поламався під час гарантійного терміну Ви маєте право відмовитися від ремонту і вимагати повернення грошей чи заміни моделі на аналогічну. Причому, згідно законодавства, при розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем проводяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а у разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору – в інший термін за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом 7 днів. Звичайно, перш за все треба бути людиною, але, якщо холодильник протягом року ламався декілька разів, раджу скористатися цим правом.

- згідно закону, холодильник на гарантійний ремонт та з ремонту повинні вивозити сервісні центри

- термін гарантійного ремонту не повинен перевищувати два тижні (якщо Ви письмово не погодилися з іншими умовами)

- на час гарантійного ремонту сервісний центр повинен надати Вам на вимогу в безоплатне користування (з доставкою) холодильник з аналогічними характеристиками.

Також нагадуємо:

- Встановлюйте холодильник таким чином, щоб здійснювалась вентиляція радіатору на задній поверхні. Не закривайте вентиляційні отвори. Погана вентиляція може призвести не лише до надмірного споживання електроенергії, а й до виходу холодильнику з ладу. З цієї ж причини не радимо встановлювати холодильник біля плити, нагрівальних приладів та на прямому сонячному світлі.

- Не рекомендується ставити до холодильника гарячі продукти. Це не лише збільшує споживання струму, а й може вивести прилад із ладу.

- Намагайтеся не допускати розповсюдження прусаків та мурашок в місці знаходження холодильника. Вони можуть пошкодити електронні блоки. Таке ушкодження не є гарантійним.

- Здійснюйте чистку холодильника всередині і ззовні спеціальними засобами, або просто мильним розчином. Уникайте використання засобів чищення, що містять агресивні хімікалії чи абразивні речовини.

- Для розмороження холодильника не використовуйте нагрівальні засоби, ємності з гарячою водою, тощо. Якщо Вам треба максимально пришвидшити процедуру розморожування, можна обережно скористатися звичайним феном для волосся. Уникайте потрапляння вологи всередину фена – це небезпечно!

Сподіваємося, що наші поради дозволять Вам зробити найкращий вибір і отримати справжнє задоволення від покупки!

Неменш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі ціни на холодильники

Автор: Сергій Редчиць
Джерело: http://www.technohit.com.ua